KYK Burs

KYK Burs ve Kredi En erken ne zaman verilecek

KYK Burs ve Kredi En erken ne zaman verilecek?
KYK burs ve kyk öğrenim kredisi,kyk katkı kredi sonuçları ne zaman açıklanacak?Kyk sonuçları açıklandıktan sonra ilk burs ve ilk kredi ne zaman verilecek? 2014 KYK burs-kredi başvuru sonuçları, KYK sonuçları 2013-2014 KYK burs ve kredi sonuçları ne zaman belli olacak? Burs ve kredi sonuçları heyecanla bekleniyor. KYK burs ve kredi sonuçlarından sonra ilk burs ne zaman verilecek?

ösym Üniversitelere yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından Kyk yurt başvuruları,kyk kredi başvuruları,kyk burs başvuruları yapıldı ve öğrencileri yeni bir sonuç açıklama heyecanı sardı.

Son Dakika KYK Burs ve Kredi Haberleri

Son Dakika KYK Burs ve Kredi Haberleri
‘Aşklarımız satılık değil’

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın geçtiğimiz hafta katıldığı TRT Haber ‘Neler Oluyor’ programında evli üniversite öğrencilerinin burs ve barınma ihtiyacına devletin katkı sağlayacağına yönelik açıklamalarına üniversite öğrencileri tepki gösterdi

ESENGÜL DEMİRBAŞ İstanbul

KYK Burs Kredi Yönetmeliği

YÜKSEK ÖĞRENİM KREDİ VE YURTLAR KURUMU BURS-KREDİ YÖNETMELİĞİ

BİRİNCİ BÖLÜM
Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar
Amaç
Madde 1 — Bu Yönetmeliğin amacı, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından yüksek öğrenim öğrencilerine burs-kredi verilmesine ilişkin usul ve esasları düzenlemektir.
Kapsam
Madde 2 — Bu Yönetmelik, 5102 sayılı Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Burs, Kredi Verilmesine İlişkin Kanunun 2 nci maddesinde belirtilen kamu kurum ve kuruluşlarının (Vakıf üniversiteleri hariç) kendi mevzuatlarındaki kriterlere göre belirleyecekleri öğrenciler ile Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından belirlenecek öğrencilere hangi şartlarla burs-kredi verileceği ile bunların kesilmesi ve lüzumu halinde tahsiline ilişkin hak ve yükümlülükleri kapsar.
Dayanak

KYK Burs İçin Gerekli Belgeler

KYK Burs İçin Gerekli Belgeler
Öncelik Belgeleri

• Şehit veya gazi çocuğu ile 5510 Sayılı Kanun hükümleri gereğince; malullük, vazife malullüğü veya harp malullüğü aylığı alanların çocukları ile vazife malullüğü aylığı bağlanması gerekirken ölenlerin çocukları (Burs için Sosyal Güvenlik Kurumundan alınacak belge)
• Özür durumuna göre tüm vücut fonksiyon kaybı oranı %40’ın üzerinde olduğu tespit edilen özürlü öğrenciler (Burs için tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak rapor)
• Lise ve dengi öğrenimlerini yetiştirme yurtlarında tamamlayanlar (Burs için T.C. Başbakanlık Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumundan alınacak belge)
• Darüşşafaka Lisesinden mezun olanlar, (Burs için Darüşşafaka Lisesinden alınacak belge)

KYK Burs Hakkında Bilgi

KYK Burs Hakkında Bilgi

1.KYK bursu, öğrenim kredisi ve katkı kredisi başvuru tarihi nedir?

2009-2010 öğretim yılı burs, öğrenim ve/veya katkı kredisi ile yurt başvuruları ara sınıflar için (doktora, master ve özel yetenekte okuyan ara sınıflar dahil) muhtemelen Temmuz 2009 ayında internet üzerinden alınacaktır. İlk defa bir yükseköğretim kurumuna yerleşecek öğrencilerin başvuruları ise ÖSYM kanalı ile ikinci aşamadaki okul tercih sırasında alınacaktır.

2009-2009 öğretim yılında ilk defa Doktora, Master (şubat 2009 ayında girenlerde dahil) ve Özel yetenek ile yerleştirilen öğrencilerin başvuruları ise YURTKUR tarafından internet üzerinden muhtemelen Eylül sonu Ekim başı alınacaktır.

KYK Burs Durumu

KYK Burs Durumu
KYK burs,kredi,katkı kredisi gibi çeşitli ödeme şekilleri var.Kyk burs durumu ne olduğunu iyi anmadan sevinmemek lazım.

KREDİ, BURS VE KATKI PAYI; Arkadaşlar bu konu çok çetrefilli, lütfen dikkatli okuyalım eskiden intibak sınıfını geçince ( ara vermediyseniz, eğer myo bitirilip 2. yılı kazanılmışsa yine verilmiyor yine ara vermezseni istediğiniz taktirde borçlar erteleniyor ama ARA VERİLMİŞ İSE BORÇLAR ERTELENMİYORdu geniş bilgi www.kyk.gov.tr ) 3. sınıfa başladığınıza dair belgeyi götürünce devam ediyordu.. ve myo da kredi almışsanız ne yazıkki 3.sınıfta bursa başvuramıyacakdınız kredi devam edecek ya da isterseniz almayıp myo dakinin ödemesini erteletebilirdiniz.

KYK Burs Başvuru Açıklama Zamanı

KYK Burs Başvuru Açıklama Tarihi
2013-2014 kyk burs ve öğrenim kredisi başvurularının sonucunu açıklam tarihi net değil ancak geçen yılki verilere dayalı olarak tahminde bulunursak
Burs,öğrenim ve katkı kredisi sonuçları 26 Kasım 2013 tarihinde açıklanacaktır-.

2013-2014 öğretim döneminde burs ve öğrenim kredisi almak üzere müracaatta bulunan öğrenciler merakla beklerken geçen yıl 661 bin 742 öğrencinin değerlendirme sonuçları 26 kasımda öğrenmişti

2013 KYK Burs Katkı ve Öğrenim Kredisi Sonuçları İçin Sitemizi takip edin.

661 bin 742 öğrencinin değerlendirme sonuçları 26 Kasım 2012 tarihinden itibaren Kredi Yurtlar Kurumunun internet sitesinden ( www.kyk.gov.tr ) T.C kimlik numaraları girilerek öğrenilebilecek.

KYK BURS ve Öğrenim kredisi İçin Banka Hesabı Açma

KYK BURS ve Öğrenim kredisi İçin Banka Hesabı Açma
2013-2014 Eğitim ve öğretim yılında kyk bursu veya kyk öğrenim kredisi almaya hak kazanan öğrencilerin alacakları burs veya kredi tutarının il taksiti 2014 ocak ayında ziraat bankasında açılan hesaplara yatırılacaktır.

Kyk buru veya kyk öğrenim kredisi başvurusu kabul edilen ve kyk tarafından kredi veya bursu onaylanan üniversite öğrencileri T.C. Ziraat bankası şubesine müracaat edecek ve adına düzenlenmiş olan BANKKART'ını alarak (daha sonrada gönderilebilir) burs yada öğrenim kredisini T.C. Ziraat Bankası ATM'lerinden süre tahdidi olmaksızın istedikleri zaman, ATM'lerin bulunmadığı yerlerde ise herhangi bir T.C. Ziraat Bankası şubesinden masraf ödemeden tahsil edebileceklerdir.

2014 KYK Burs ve Kredi Kazanan Öğrencilerin Yapması gereken İşlemler

2014 KYK Burs ve Kredi Kazanan Öğrencilerin Yapması gereken İşlemler.
2013-2014 Eğitim Öğretim yılında bir yüksek öğrenim programını kazanarak üniversiteye kayıt yaptıran öğrenciler kayıt dönemlerinde kyk burs,kyk öğrenim kredisi ve kyk katkı kredisine başvuruda bulunmuş olup açıklana sonuçlar ile burs,öğrenim kredisi ve katkı kredisi kazanan öğrencilerin bundan sonra yapacağı işlemler sırasıyla.

-KYK Burs ve öğrenim kredisi alan öğrencilerden öncelik belgesi isteyeceğinden öncelik belgesini hazırlayınız.(öncelik belgesinin aşağıda açıklaması vardır)

-Özürlü öğrenciler Özür durumuna göre tüm vücut fonksiyon kaybı oranı %40’ın üzerinde olduğu tespit edilen özürlü öğrenciler (Burs için tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak rapor)

Evli Öğrencilerin KYK Kredileri KYK Bursuna Döndürülecek

Evli Öğrencilerin KYK Kredileri KYK Bursuna Döndürülecek

KYK burs ve kredi borcu olan evlilere müjde

Üniversite okurken evlenen öğrencilere maddi destek sağlamak için çalışma başlatıldı. Yaklaşık 3 bin öğrencinin kredi borcu sıfırlanacak. Bu öğrencilerden de alınmayacak.

ÜCRETSİZ YURT İMKÂNI

Bakanlık bürokratları tarafından yapılan incelemelerin ardından okurken evli olan öğrencilerin 3 bin civarında olduğu belirlendi. Bakanlık kaynaklarından alınan bilgilere göre, yıl sonuna kadar tamamlanması planlanan iki düzenleme bulunuyor.

BORÇLAR SIFIRLANACAK