Türk Hava Kurumu Üniversitesi burs imkanı

Türk Hava Kurumu Üniversitesi burs imkanı,Türk Hava Kurumu Üniversitesi burs başvuru,Türk Hava Kurumu Üniversitesi burs ücreti
Eskişehir’in 36 km batısında, İnönü ilçesine 1 km uzaklıkta, İstanbul-Kütahya karayolu üzerinde bulunan kampüs ise, 10 Temmuz 1936 tarihinden bu yana havacılığa gönül veren her yaştan insana hizmet vermektedir. İnönü kampüsü balon, paraşüt, microlight, planör gibi amatör sportif havacılık eğitimleri için kullanılmakta olup son derece modern tesisler ile donatılmış bir havacılık merkezidir. Kampüsümüz 962,600 m2 açık, 4,660 m2 kapalı alana sahiptir.

Yüksek Lisans Lisans Meslek Yüksekokulu
Pilotaj
İşletme
Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği
Endüstri ve Sistem Mühendisliği
Makine Mühendisliği
Uçak ve Uzay Mühendisliği
Uydu Mühendisliği Pilotaj
Hava Trafik Kontrol
Lojistik Yönetimi
Bilgisayar Mühendisliği
Elektrik-Elektronik Mühendisliği
Endüstri Mühendisliği
Makine Mühendisliği
Mekatronik Mühendisliği
Uçak Mühendisliği
Uzay Mühendisliği
Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Hava Lojistiği
Havacılıkta Yer Hizmetleri Yönetimi
Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği
Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri
Uçak Teknolojisi

Yurtiçi öğrenci alımları ÖSYM tarafından yapılan YGS ve LYS sonuçlarına göre merkezi yerleştirme yöntemiyle gerçekleştiriliyor. ÖSYS Kılavuzunda yer alan kontenjanlar esas alınarak adaylar tercihlerine göre ÖSYM tarafından yerleştiriliyor. Yurtdışı öğrenci alımlarında Türk Hava Kurumu Üniversitesi ‘Yurtdışından Öğrenci Kabulü Yönergesi’ uygulanıyor. Uluslararası öğrenci başvurularında, başvuran adayın kendi ülkesindeki merkezi sınav sonuçları; merkezi sınav uygulanmıyor ise ortaöğretim not ortalaması esas alınmakta. Türk Hava Kurumu Üniversitesi lisans bölümlerinde öğrenim dili İngilizce olup, en az 1 yıl İngilizce Hazırlık programı vardır. Türk Hava Kurumu Üniversitesi’nde; 2012 itibariyle lisans programlarının %47’si tam burslu, %33’ü yarım burslu ve %20’si burssuzdur. Üniversitemizde ücretler bölümlere göre farklılık gösteriyor.

Türk Hava Kurumu öğrencilerine Üniversiteye Giriş Bursu, LYS onur bursu, bilim bursu, şehit ve gazi çocuğu bursu gibi kategorilerde burs imkanları sağlanıyor. Ayrıntılar için tıklayınız!

Türk Hava Kurumu öğrencileri New York’ta bulunan Vaughn College’da eğitim görme fırsatına sahip olmalarının yanı sıra çift diploma ile mezun olma olanağına kavuşuyorlar. Ayrıca öğrenciler Türk Hava Kurumu Üniversitesi ve Vaughn College işbirliğiyle yürütülen Vaughn Dil Akademi yaz okulu programına katılarak, yaz dönemini hem İngilizcelerini geliştirmek hem de yeni tecrübeler kazanmak için New York’ta geçirebiliyorlar.

Ayrıntılı bilgi için,

www.thk.edu.tr
Adres :Türk Hava Kurumu Üniversitesi
Türkkuşu Kampüsü 06790 Etimesgut/ANKARA-TÜRKİYE
Tel : +90 312 342 84 58/555-556
Faks : +90 312 342 84 60
E-Posta :oim@thk.edu.t