KYK Öğrenim Kredisi Başvuru Sayfası

Yeni Üniversiteye Başlayanların ( Yeni Kayıt) KYK Öğrenim Kredisi Başvuruları:

Üniversiteyi yeni kazananlar için KYK Öğrenim Kredisi, başvuruları üniversite yerleştirme sonuçlarının ÖSYM tarafından ilan edilmesinin hemen ardından başlamakta. 2013-2014 Öğretim yılı için KYK Öğrenim Kredisi başvuruları Ağustos ayı içersinde alınacaktır.

KYK ÖĞRENİM KREDİSİ BAŞVURUSU YAP KYK ÖĞRENİM KREDİSİ BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ

KYK Öğrenim Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bu konuda KYK Öğrenim Kredi Başvuru duyurusu :

Her öğretim döneminde Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavına girerek bir yüksek öğretim programına girmeye hak kazanacak öğrencilerin kyk Öğrenim Kredisi başvuruları; ÖSYM tarafından üniversite yerleştirme sonuçlarının açıklandığı tarihten itibaren Kurumun www.kyk.gov.tr adresindeki internet sayfasından yapılacaktır”

Artık Yıl, Okulu Uzatan Öğrencilerin Başvuruları:

Üniversiteyi normal eğitim süresi içerisinde bitiremeyen öğrenciler için KYK burs ve kredi imkanı değil ancak YURT imkanı sağlamaktadır.

Örneğin üniversiteyi 4 senede bitiremediniz ve YURT’ta kalmaya ihtiyacınız var. Bunun için 2012-2013 eğitim-öğretim yılında aşağıda belirtilen tarihlerde KYK başvurusu yapabilirsiniz.

“Kurum yurtlarında barınmakta iken devam ettikleri öğretim kurumlarını normal süresinde bitiremeyen (artık yıl) öğrencilerinin yurt başvuruları ise daha önce barındıkları yurt müdürlüklerince kabul edilecektir.”

Ek Yerleştirme ile Üniversiteyi Kazanan Öğrencilerin Başvuruları:

Öğretim döneminde normal tercih süreci sonrasında üniversiteye yerleşemeyen fakat sonradan ek yerleştirme ile üniversitelerin boş kontenjanlarına giren öğrenciler için KYK Öğrenim kredisi ekim ayında yapılmakta
Ara Sınıf kyk öğrenim kredisi Başvurusu, KYK kredi KYK kredi 2013-2014, KYK kredi Başvuruları 2013, KYK öğrenim kredisi Başvurusu,kredi başvurusu,kyk öğrenim kredi başvurusu, Üniversite Yeni Kayıt KYK öğrenim kredisi Başvurusu, www.kyk.gov.tr