KYK Burs Sonuçları, KYK Burs Sorgulama


KYK YENİ BURS ÜCRETLERİ VE BAŞVURU SONUÇLARI AÇIKLANDI

YÜKSEK ÖĞRENİM KREDİ VE YURTLAR KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
2017 - 2018 ÖĞRETİM YILI BURS/KREDİ BAŞVURU SONUCU TC Kimlik Numarası,Cilt No,Aile Sıra No,Aile sıra no alanı boş bırakılamaz!,Sıra No,Güvenlik Kodu ile Sorgula 1 Ocak 2018 itibarıyla 1,5 milyon öğrenciye bursa ya da kredi verilecek.
Lisans öğrencileri için aylık 400 lira.2017-2018 Öğretim yılı için 1 Ocak 2018 tarihinden itibaren yeni öğrenim kredisi, burs ve katkı kredisi oranları ödenmeye başlayacak
2018 BURS/KREDİ SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

KYK Burs başvuru sonuçlarını Sorgula

KYK BURS SONUÇLARI SORGULAMA

KYK burs Sonuçları açıklandığında sitemiz aracılığı ile her öğretim döneminde burs ve öğrenim kredisi almak üzere müracaatta bulunan öğrencilerin değerlendirme sonuçları aşağıdaki link aracılığıyla öğrenilebilir.

KYK BURS SONUÇLARINI ÖĞRENMEK İÇİNTIKLAYINIZ

KYK BURS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK
Binlerce üniversite öğrencisinin merakla beklediği ( KYK ) Kredi Yurtlar Kurumu Başbakanlık Burs Sonuçları KYK tarafından 2017, 2018 KYK Burs, KYK kredi ve KYK Katkı kredisi açıklandığı gün ve hatta saatte aşağıdaki resmi tıklayarak kyk sonucunu öğrenebilirsiniz.Sitemiz kyk sonuçlarını anında yayınlamak için hazırlıklarını tamamlamıştır.KYK Sonuçları açıklandığı dakikada aşağıdaki linki tıklayınız. www.kyk.gov.tr

Öncelikle sonuçların açıklanmasından başlayalım. KYK geçmiş yıllara bakarak sonuçların 2017 Aralık ayı içerisinde veya kasım ayı sonunda açıklanması bekleniyor. Kyk.gov.tr’den açıklanacak sonuçlara göre öğrenciler başvurularına göre burs veya kredi alacaklar. Sistemin işleyişinden bahsetmek gerekirse;
Burs,öğrenim ve katkı kredisi sonuçları GENELDE KASIM AYINDA açıklanmaktadır.

2018 KYK Burs Katkı ve Öğrenim Kredisi Sonuçlarnın açıklanıp açıklanmadığını kontrol için

Buraya Tıklayın

Buraya Tıklayın

KYK Bursu öğrenci değerlendirme sonuçları açılandığı tarihinden itibaren Kredi Yurtlar Kurumunun internet sitesinden ( www.kyk.gov.tr ) T.C kimlik numaraları girilerek öğrenilebilecek.

Öğrenciler Taahhüt Senetlerini, herhangi bir noterde; vergi, resim ve harç ödemeksizin tanzim ve tasdik ettirdikten sonra, Kredi Yurtlar Kurumu bölge ve/veya yurt müdürlüklerine teslim edecek.

Bölge ve/veya yurt müdürlüğü bulunmayan yerlerde ise “Söğütözü Mah. 2176. Sok. No:25 Çankaya/Ankara” adresindeki Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğüne posta ile veya elden teslim edilebilecek.

Senetlerini belirtilen tarihte Kredi Yurtlar Kurumuna teslim eden öğrencilerin burs veya öğrenimkredisi ödemeleri ocak ayında T.C Ziraat Bankası’ndan yapılacak.

2017, 2018 Burs Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak,kyk,k y k,k.y.k,kayaka, KYK Öğrenim ve Burs Sonuçları Açıklanma Tarihi, 2017- 2018 Üniversite Kredi ve Bursluluk Sonuçları, burs, burs kyk, burs sonucu, burs sorgulama, burss açıklandı, KYK, KYK Burs, kyk burs başvuru sonuçları, KYK BURS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK, kyk burs sorgula, KYK BURS SORGULAMA, kyk bursları açıklandı, KYK Bursu, kyk bursu sorgulama, kyk sorgulama, kykburs, kykdan burs alma

2018 burs Sonuçları,2018 KYK Sonuçları,kyknet burs sonuçları,kyknet sonuçları,