KYK BURS SONUÇLARI, KYK BURS SORGULAMA 2013


DİKKAT! KYK YENİ BURS ÜCRETLERİ AÇIKLANDI

1 Ocak 2014 itibarıyla 1 milyon 452 bin öğrenciye bursa ya da kredi vereceğiz. Lisans öğrencileri için aylık 280 lira olan Kredi Yurtlar Kurumu kredi ya da burs miktarını 300 liraya yükseltiyoruz. Lisans öğrencileri için 560 lira olan burs ya da krediyi aylık 600 lira

KYK Burs başvuru sonuçlarını Sorgula

KYK BURS SONUÇLARI SORGULAMA

KYK burs Sonuçları açıklandığında sitemiz aracılığı ile her öğretim döneminde burs ve öğrenim kredisi almak üzere müracaatta bulunan öğrencilerin değerlendirme sonuçları aşağıdaki link aracılığıyla öğrenilebilir.

KYK BURS SONUÇLARINI ÖĞRENMEK İÇİNTIKLAYINIZ

KYK BURS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK
Binlerce üniversite öğrencisinin merakla beklediği ( KYK ) Kredi Yurtlar Kurumu Başbakanlık Burs Sonuçları KYK tarafından 2013, 2014 KYK Burs, KYK kredi ve KYK Katkı kredisi açıklandığı gün ve hatta saatte aşağıdaki resmi tıklayarak kyk sonucunu öğrenebilirsiniz.Sitemiz kyk sonuçlarını anında yayınlamak için hazırlıklarını tamamlamıştır.KYK Sonuçları açıklandığı dakikada aşağıdaki linki tıklayınız.

Öncelikle sonuçların açıklanmasından başlayalım. KESİN BİR TARİH OLMAMAKLA BİRLİKTE geçmiş yıllara bakarak sonuçların 2013 Aralık ayı içerisinde veya kasım ayı sonunda açıklanması bekleniyor. Kyk.gov.tr’den açıklanacak sonuçlara göre öğrenciler başvurularına göre burs veya kredi alacaklar. Sistemin işleyişinden bahsetmek gerekirse;
Burs,öğrenim ve katkı kredisi sonuçları GENELDE KASIM AYINDA açıklanmaktadır.

2012-2013 öğretim döneminde burs ve öğrenim kredisi almak üzere müracaatta bulunan 661 bin 742 öğrencinin değerlendirme sonuçları 26 Kasım 2012 tarihinde açıklanmıştır.

2013-2014 Eğitim ve öğretim yılı burs başvuruları da muhtemelen kasım ayının ikinci yarısı açıklanacaktır.

2013 KYK Burs Katkı ve Öğrenim Kredisi Sonuçlarnın açıklanıp açıklanmadığını kontrol için

Buraya Tıklayın

Buraya Tıklayın

KYK Bursu öğrenci değerlendirme sonuçları açılandığı tarihinden itibaren Kredi Yurtlar Kurumunun internet sitesinden ( www.kyk.gov.tr ) T.C kimlik numaraları girilerek öğrenilebilecek.

Öğrenciler Taahhüt Senetlerini, herhangi bir noterde; vergi, resim ve harç ödemeksizin tanzim ve tasdik ettirdikten sonra, Kredi Yurtlar Kurumu bölge ve/veya yurt müdürlüklerine teslim edecek.

Bölge ve/veya yurt müdürlüğü bulunmayan yerlerde ise “Söğütözü Mah. 2176. Sok. No:25 Çankaya/Ankara” adresindeki Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğüne posta ile veya elden teslim edilebilecek.

Senetlerini belirtilen tarihte Kredi Yurtlar Kurumuna teslim eden öğrencilerin burs veya öğrenimkredisi ödemeleri ocak ayında T.C Ziraat Bankası’ndan yapılacak.

2013 2014 Burs Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak,2013 2014 KYK Öğrenim ve Burs Sonuçları Açıklanma Tarihi,2013 2014 Üniversite Kredi ve Bursluluk Sonuçları

KYK Burs Kredi Sonuçları Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz …
2013 2014 Burs Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak,kyk,k y k,k.y.k,kayaka, 2013 2014 KYK Öğrenim ve Burs Sonuçları Açıklanma Tarihi, 2013 2014 Üniversite Kredi ve Bursluluk Sonuçları, burs, burs kyk, burs sonucu, burs sorgulama, burss açıklandı, KYK, KYK Burs, kyk burs başvuru sonuçları, KYK BURS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK, kyk burs sorgula, KYK BURS SORGULAMA, kyk bursları açıklandı, KYK Bursu, kyk bursu sorgulama, kyk sorgulama, kykburs, kykdan burs alma